Байрак
  • Рус Тат
  • Буалылар “Дельфинда” балык кебек йөзделәр (фоторепортаж)

    Шул рәвешле Буа, Кама Тамагы, Кайбыч, Чүпрәле районнары җыелма командалары арасында үткән ярышларда пъедесталның баскычларына иң күп күтәрелүчеләр дә алар булдылар. 2000-2001 елгы яшүсмерләр арасында 100 метрга ирекле йөзүдә: Р. Сәгъдиев мәктәбеннән Александр Македонский - I урын; Р. Сәгъдиев мәктәбеннән Руслан Климовский - II урын; 2000-2001 елгы кызлар арасында 100...

    Шул рәвешле Буа, Кама Тамагы, Кайбыч, Чүпрәле районнары җыелма командалары арасында үткән ярышларда пъедесталның баскычларына иң күп күтәрелүчеләр дә алар булдылар.
    2000-2001 елгы яшүсмерләр арасында 100 метрга ирекле йөзүдә:
    Р. Сәгъдиев мәктәбеннән Александр Македонский - I урын;
    Р. Сәгъдиев мәктәбеннән Руслан Климовский - II урын;
    2000-2001 елгы кызлар арасында 100 метрга ирекле йөзүдә:
    Лицей-интернаттан Асия Сәлахетдинова - I урын;
    Р. Сәгъдиев мәктәбеннән Эльмира Сабитова - II урын;
    2002-2003 елгы яшүсмерләр арасында 50 метрга брасс йөзүдә:
    1 номерлы мәктәптән Алмаз Хәсәнов - II урын;
    1 номерлы мәктәптән Дмитрий Горелов - III урын;
    2002-2003 елгы кызлар арасында 50 метрга ирекле йөзүдә
    Карлы төп урта мәктәбеннән Рамилә Баһаветдинова - I урын;
    5 номерлы мәктәптән Полина Кузьмина - III урын;
    2002-2003 елгы кызлар арасында 50 метрга брасс йөзүдә:
    Карлы төп урта мәктәбеннән Рамилә Баһаветдинова - III урын;
    2004-2005елгы яшүсмерләр арасында 50 метрга ирекле йөзүдә:
    Р. Сәгъдиев мәктәптән Искәндәр Фәйзуллин - I урын;
    2004-2005елгы яшүсмерләр арасында 50 метрга аркада йөзүдә:
    Р. Сәгъдиев мәктәптән Искәндәр Фәйзуллин - I урын;
    Карлы төп урта мәктәбеннән Салават Баһаветдинов - III урын;
    2004-2005 елгы кызлар арасында 50 метрга ирекле йөзүдә
    2 номерлы лицей укучысы Сөмбел Гомәрова - II урын;
    2004-2005 елгы кызлар арасында 50 метрга аркада йөзүдә
    2 номерлы лицей укучысы Сөмбел Гомәрова - I урын;
    2 номерлы лицей укучысы Юлия Фролово - III урын.
    Катнаш эстафетада - 50 метр араны дүрт тапкыр ирекле йөзүдә Буа командасы җиңүче булды. Кунаклардан - Чүпрәледән килгән команда икенче, Кама Тамагы йөзүчеләре өченче урынга лаек булдылар.
    Җиңүчеләргә медальлар һәм Мактай Грамоталары, ә беренче урын яулаган Буаның җыелма командасына кубок тапшырылды.


    Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: